• Coin Ekstra
  • Uncategorized
  • CHP’li Öztunç: Nebati gözlere baksın, Bulgarlarınki ışıldıyor ama bizim vatandaşımızın gözünün feri söndü
59 okunma

CHP’li Öztunç: Nebati gözlere baksın, Bulgarlarınki ışıldıyor ama bizim vatandaşımızın gözünün feri söndü

ABONE OL
August 8, 2022 13:06
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP milletvekilleri ile birlikte programı öncesinde Edirne’de; belediyenin Saraçlar Caddesi’ndeki “Aşura Günü” etkinliğine katılarak vatandaşlara aşure dağıttı.

Öztunç, etkinlikte şunları söyledi:

“Yas-ı matem ayında Kerbela şehitlerini anıyoruz. Kerbela dünyanın, insanlığın yaşadığı en büyük facialardan, en hüzünlü olaylardan birisidir. O gün Yezid vardı, bugün Yezid var. O gün Hüseyin vardı bugün Hüseyin var. O gün nasıl Yezid’e karşı Hüseyini anlayışı varsa bugün de Yezid’e karşı Hüseyin anlayışı devam etmektedir. Ama Yezid kaybedecek. Tarih bunu göstermiştir. Hüseyin kazanacaktır. Ben Kerbela şehitlerimizi anıyorum. ‘Hak kabul etsin diyorum. Muharrem iftarlarını.

‘Nebati, bizim yurttaşlarımızın gözlerindeki ferin söndüğünü görecek’

Bulgaristan’dan Edirne’ye gelinip ya da Batum’dan Artvin bölgesine; alışveriş yapılması o şehrin ekonomisini arttırır. Doğru. Burada esnafın yüzü gülüyor, belki; iş, ticaret yapıyor, ama şunu da gösteriyor. Halkın fakirleştiğini. Türk toplumunun, Türk halkının fakirleştiğini gösteriyor. Geçmişte Türkiye’den Bulgaristan’a gidilip alışveriş yapılıp gelinirdi. Bugün Bulgaristan’dan Türkiye’ye geliniyor, alışveriş yapılıp gidiliyor. Bu AK Parti hükümetinin beceriksizliğinin en somut göstergesidir.

Sayın Maliye Bakanı Nebati, hani ‘gözlerde ışıltı’ diyor ya, gelsin bir Edirne’ye Nebati, gözlere baksın, Bulgaristan’dan gelenlerin gözlerindeki ışıltıyı görecek. Ama bizim yurttaşlarımızın gözlerindeki ışığın, ferin söndüğünü görecek. Bir gelsin Edirne’ye baksın bakalım, nasılmış tablo?”

‘Umarım şov amaçlı gitmez oraya’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Ankara’da cemevi ziyaretinde bulunacağı yönündeki haberleri de değerlendiren Öztunç, şöyle konuştu:

“Umarın Ankara’da cemevine gittiği zaman Sayın Cumhurbaşkanı, cemevlerinin ibadethane olması yönünde açıklamasını yapar. Umarım bir şov amaçlı gitmez, oraya. Umarım, Alevi toplumunun birtakım taleplerine duyarlı davranır ve umarım son günlerde Alevi ve cemevlerine yönelik birtakım provokasyonlara ilişkin de gerekli açıklamaları yapar.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.